PAYLAŞ

Önceleri çok aşina olmadığımız bu estetik uygulaması son yıllarda gitgide daha çok bilinir hale geliyor. Öyle ki güzel bir gülümsemeye sahip olmak birçok bayan tarafından çok istenen bir özellik olsa gerek. Gülüş estetiğinde yanaklar‚ dişler‚ diş etleri‚ dudaklar gibi birçok unsur işin içine dahil ediliyor. Bu uygulamada net bir yol ve kural yok. Kişinin sahip olduğu yüz ve ağız şekli bir bütün halinde incelemeye alınarak güldüğünde oluşturduğu görüntü analiz edilerek uygulama şekli saptanıyor.

Dişlerin ve diş etlerinin şekli gülümseme ile oluşan görüntüde oldukça etkili. Bunun için diş ve diş etinin incelenmesi yapılarak bilgisayar ortamında fotoğraf üzerinde denemeler yapılıyor. Ne şekilde bir uygulama yapılırsa nasıl bir gülümseme elde edilebilir‚ mevcut gülümseme ile oluşan görüntüde ne gibi rahatsız edici taraflar var‚ dudakların şekli ve oluşturduğu görüntü de düşünülerek analiz tamamen görsel olarak gerçekleştirilir.

Gülüş estetiğini diğer estetik ameliyatlarından ayıran en riskli yanı da bir hareket üzerine yapılan uygulama olduğundan dolayı. Yani bir burun ameliyatında net bir görüntü üzerine çalışılır. Burun kıvrıldığında nasıl göründüğü hesaba katılmaz. Ancak gülüş estetiği tamamen bir ifade hali üzerine yapılan bir çalışma. Bu yüzden yapacak uzmanın son teknolojileri kullanarak ameliyat öncesinde nasıl bir görüntü elde edileceğini size göstermiş olması gerekiyor.

Gülüş tasarımı tedavisi kişinin durumuna göre tek bir seans uygulamasında bitebilir. Birden fazla bölgeye uygulama yapılması gerekiyorsa birkaç seansta da gerçekleşebilir. Ancak özellikle güldüğünde dişlerinin güzel görünmediğini‚ diş etlerinin normalden fazla göründüğünü düşünenlerin tercih ettiği bu uygulamalar genel olarak hastanın memnuniyeti ile sonuçlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK