PAYLAŞ

Burun estetiği genellikle genel anestezi altında yapılır, ancak bazı durumlarda lokal anestezi kullanılabilir. Burun derisini çıkarmak, cerrahın operasyon sırasında altındaki kemik ve kıkırdak yapıya ulaşmasına izin verir. Burun estetiği işlemi tamamlandığında, deri özenle geri yerleştirilir ve burun, alçı veya plastik bir splint ile sabitlenir. Bu yapıları istenen şekilde yapmak için kesme, çıkarma veya ek materyallerle destekleme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Yeni halini korumaya yardımcı olur.

Ayrıca, cerrah tarafından yapılan kesikler, tamponun burun içine yerleştirilmesine izin verir. Bu tamponlar kanama riskini azaltmak için birkaç gün boyunca burunda kalabilir. İşlem tamamlandıktan sonra hastalar genellikle birkaç saat içinde taburcu edilirler, ancak her durumda bu süre farklı olabilir. İyileşme süreci, operasyonun karmaşıklığına, hastanın genel sağlık durumuna ve cerrahın önerilerine bağlı olabilir.

Profesyonel Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun, yüzümüzün ortasında bulunan ve hem solunum hem de estetik açıdan önemli olan bir organdır. Burun yapıları, insanlar tarafından estetik veya fonksiyonel nedenlerle değiştirilebilir.

Burun kıkırdağının ve kemik yapısının cerrahi olarak değiştirilmesi rinoplasti olarak bilinir. Bu işlem, estetik nedenlerle burun boyutunu azaltmak ve burun estetiği burun ucunu kaldırmak, burun kemerini düzeltmek ya da burun deliklerini daraltmak için kullanılabilir. Bununla birlikte, burun septumunun eğriliğini düzelterek solunum sorunlarını giderebilir.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği, fonksiyonel veya estetik endişeleri olan yetişkinlere uygulanabilir. Burun estetiği için yaş sınırı da vardır. Bir kişinin fiziksel gelişimi genellikle tamamlanmış olmalıdır çünkü burun genç yaşlarda gelişim sürecinde olduğu için arzu edilir. Bu genellikle kızlarda 16-17 ve erkeklerde 18-19 yaşındadır. Tabii ki bu sadece estetik nedenlerle ilgilidir. İşlem, fonksiyonel sorunlar (örneğin solunum güçlüğü) olduğu durumlarda yaş sınırı olmadan gerçekleştirilebilir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği için en yaygın nedenler estetik sorunlardır. Bununla birlikte, burun estetiği yaptırmayı gerektiren diğer nedenler arasında solunum sorunları, burun septumunun (burun içerisini iki bölüme ayıran kıkırdak duvar) eğriliği, doğuştan gelen burun deformiteleri veya yaralanmalar nedeniyle burun şekil bozuklukları bulunabilir.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği yapmaya karar verdiğinizde, öncelikle konusunda uzman ve deneyimli bir plastik cerrahla görüşmeniz gerekir. Doktor, ameliyatın nasıl yapılacağı, kullanılan yöntemler, iyileşme süreci ve olası riskler hakkında sizi bilgilendirecektir.

Ameliyat öncesi alkol ve sigara içmemelisiniz. Kanamayı etkileyebilecek bazı ilaçlar (örneğin aspirin) ve bazı bitkisel takviyelerin kullanımını durdurmanız gerekebilir. Ameliyatlar öncesi cerrahınızla tüm endişelerinizi ve beklentilerinizi açıkça paylaşmalısınız. En iyi sonuçlara ulaşmak için bu önemli bir adımdır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği sonrası ameliyatın ardından ilk 24-48 saat içerisinde şişlik, ağrı ve morluğa hazırlanın. Doktorunuz, bu belirtiler genellikle geçicidir ve kontrol altına alınabilir. Ameliyatın ardından verilen tavsiyelere dikkatlice uyulması gerekir.

İlk günlerde başın yüksek konumda tutulmalıdır ve özellikle buruna direkt darbelerden kaçınılmalıdır. Bu süre boyunca aşırı fiziksel aktivite yapmak, buharlı banyo yapmak ve sauna kullanmak da yasaktır. Burunda tampon veya atel varsa, doktorun belirlediği süre boyunca orada kalması gerekir. İyileşme sürecinde burunu sertçe üflemekten kaçınmalı ve yumuşak bir şekilde yıkamalısınız.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatlarının bir dizi faktörden etkilenmesi mümkündür. Bu faktörlerden bazıları cerrahın deneyimi, kliniğin coğrafi konumu, kullanılan teknik ve malzemeler, ameliyatın süresi ve karmaşıklığı, hastanede kalış süresi ve ameliyat öncesi ve sonrası bakım gibi ek hizmetlerdir.

Fiyatlandırma, ülke bazında ve klinik bazında büyük farklılıklar gösterebilir. Potansiyel hastaların burun estetiği fiyatları hakkında bilgi alırken, cerrahın deneyimini, başarı oranını ve kliniğin itibarını da düşünmeleri önerilir. Kapsamlı bir değerlendirme için seçilen kliniğe başvurarak kapsamlı bilgi edinmek en iyi seçenek olacaktır.

 

https://www.salihemreuregen.com.tr/burun-estetigi-fiyatlari/ daha fazla bilgi için tıklayın.

 

BİR CEVAP BIRAK