PAYLAŞ

İnci tozu maskesi nasıl yapılır? İnci tozu maskesinin faydaları nelerdir? alternatif tıbbın bize sunduğu‚ son zamanlarda çok popüler olan‚ sağladığı faydalar ile bayanların tercih ettiği mucizevi bir ürün. İnci tozu ile yapılan hazır maskeleri de aynı şekilde tercih edebilirsiniz. Aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz inci tozunu uygulamak da gayet basit.

İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

Yaygın olarak uygulanan inci tozu maskelerinden bahsedelim. Bir yumurtanın akı ile 4 küçük kaşık inci tozunu uzun süre çırparak kıvamının değişmesini sağlayın. Bunu bir blender yardımı ile de yapabilirsiniz. Daha sonra metal olmayan‚ tercihen tahta bir kaşık ile yavaşça karıştırmaya devam edin. Beyaz bir yapı halini aldığında uygulamaya hazır demektir. Karışımı göz çevresine uzak tutmaya çalışarak tüm yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık bir su yardımı ile yıkayabilirsiniz. Haftada iki kez yapılmaya devam edildiğinde daha taze ve daha sıkı bir cilde kavuştuğunuzu hissedeceksiniz.

Eğer lekeli ya da sivilceli bir cilde sahipseniz onun için de ayrı bir inci tozu maskesi tarifi önerimiz var. 1 Çay kaşığı inci tozunu 1 tatlı kaşığı süt ile beyaz renk elde edene kadar karıştırın. Karıştırdıkça kıvamı da yoğunlaşacaktır. Son halini aldığında aynı şekilde yüze sürüp 20 dakika bekletin. Bu maskeyi haftada 4 kereye kadar uygulayabilirsiniz. Bir süre kullandıktan sonra sivilcelerinizin kuruduğunu ve lekeleriniz renklerinin açıldıklarını fark edeceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK