PAYLAŞ

Güzellik merkezlerinde özellilkle son yıllarda oldukça popüler olan uygulamalardan biri olan Kirpik Lifting, kadınlar tarafından fazlaca tercih edilmektedir. Peki kirpik lifting nedir? Kirpik lifting uygulamasının zararları var mıdır? Uygulama sonrası beklentilerimiz nasıl olmalı?

Kirpikler bilindiği üzere genellikle yatay pozisyonda olduğu için çok belirgin değillerdir. Bir çok kişi, kirpiklerin duruş pozisyonu sebebiyle kirpiklerinin az olduğunu düşünmektedir. Kirpik Lifting uygulaması, bu konuda kusursuz çözüm sağlamaktadır. Kirpik Lifting; kirpiklerin daha hacimli görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamada kirpiklerin duruş pozisyonu değiştirilir. Yatay pozisyonda olan kirpikler, yukarıya doğru kaldırılır. Bu sayede kirpikler çok daha belirgin bir hale gelir. Uygulamaya kirpik kıvırma, kirpik kaldırma ve kirpik perması da denilmektedir.

Kirpik Lifting Nasıl Etki Sağlar?

Kirpiklerin daha hacimlil ve dolgun olmasını sağlasa da etkileri bununla sınırlı değildir. Uygulama sonrasında daha dinamik bir görünüme sahip olursunuz. Gözlerinizde yorgunluk değil, canlılık hakim olur. Göz renginizi daha belirgin hale getirerek, daha dikkat çekici bakışlara sahip olursunuz.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Oldukça uğraşı ve emek gerektiren bu uygulamada kirpiklerin pozisyonunu değiştirmek için özel kirpik lifting kitleri kullanılır. Öncelikle kirpikler, kit içerisindeki pede yapıştırılır. Ardından kirpikler cımbız yardımı ile pede yapıştırılır. Ortalama 15-20 dakika süre beklenir ve ardından keratin işlemi uygulanır. Keratin, kirpikleriniz için gerçekleştirilen bir bakım uygulamasıdır. Daha sonra yine 15-20 dakika bekledikten sonra ped kirpikten çıkarılır. Ardından tamamlayıcı son bakım ürünü kirpiklere sürülelrek uygulama sonllandırılır.

Kirpik Lifting Uygulaması Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamadan maksimum fayda almak için mutlaka deneyimli kişilerden hizmet almalısınız. Uygulama, tecrübe isteyen bir uygulamadır. Neden mi? Uygulamadaki bekleme aşamaları önemlidir. Doğru zamanda uygulamanın sonlandırılmaması, kirpiklerinizin yanmasına ve kirpiklerinizi kaybetmenize sebep olabilir. İkinci bir konu ise, uygulamada kullanılan kitler. Kitlerin kalitesinin iyi olması, elde edilen performansı da doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple uygun fiyata kirpik lifting uygulaması yapan yerlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Kirpik Lifting Uygulamasının Fiyatı Ne Kadar?

Uygulamada kullanılan kitlerin kalitesi ve uygulamanın yapıldığı yere göre fiyat değişiklik gösterebilmektedir. 2022 Yılı itibarı ile uygulamalar 100 TL ile 400 TL arasında değişmektedir. 100 Liraya uygulama yapan yerlerde kullanılan kitler genellikle düşük kalitede olacağı için yüksek performans elde etmeniz mümkün değildir. Bu yüzden kirpiklerinizi önemseyin ve sizin için en doğru yerde uygulamayı gerçekleştirin.

Kirpik Lifting Zararlı mı?

Sık sorulan sorulardan biri de uygulamanın zararllı olup olmadığına yöneliktir. Kirpik lifting uygulaması, aynı zamanda bir bakım içerir. Uygulamayla birlikte yapılan keratin bakımı sayesinde kirpiklerinize vitamin takviyesi yapılır. Rutin olarak belirli aralıklarla lifting uygulanması, kirpiklerinizin uzun vadede daha güçlü olmasını sağlar. Bu yüzden kirpik lifting uygulaması zararlı değil, aksine kirpikleriniz için faydalı bir işlemdir.

BİR CEVAP BIRAK