PAYLAŞ

Cilt sarkmasına karşı maske işe yarar mı? İlerleyen yaşlar ile birlikte görüntümüz adına en can sıkıcı olan durumlardan biri de kırışıklık ve sarkmalar. Elastikiyetini kaybeden cildimizde bunlar elbette ki kaçınılmaz. Ancak ertelemek‚ dahası bir seviyeye kadar bunları önlemek de mümkün. Bunun için yapabileceğiniz cilt sarkmasına karşı maskeler mevcut. Şimdi evde dahi rahatlıkla yapabileceğiniz‚ malzemelerini kolayca bulabileceğiniz bu maskelerden bahsedelim.

Cilt sarkmasına karşı yapılabilecek maskelerin başında yumurta maskesi geliyor. Hem yumurtanın zengin bileşimi ile yaptığı etki hem de hazırlaması kolay bir maske olduğundan bu çokça tercih edilebilir. Yumurtayı kırarak beyazını bir kaseye alıyoruz. Üzerine herhangi bir şey eklememiz gerekmiyor. Tek yapmamız gereken bu sıvıyı mümkün olduğunca çırpmak. Bu sayede tam olarak istediğimiz kıvama gelerek hem cilde sürülmesi kolaylaşacak hem de en verimli haline gelmiş olacak. Güzelce çırparak beyazlamış olan sıvıyı bir makyaj fırçası yahut pamuk yardımı ile gözünüz hariç tüm yüzünüze yayın. 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Haftada ortalama 3 kez bu maskeyi yapmanız etkili olacaktır.

Cilt Sarkmalarına Karşı Maske!
Bir diğer cilt sarkmasına karşı maske önerisi; 1 kaşık saf bal ile az miktarda soya yağı ve yaban mersinini karıştırın. Daha sonra üzerine 2 kaşık kadar beyaz kili ekleyerek karıştırmaya devam edin. Mümkün olduğunca homojen olan karışımı yüzünüze sürdükten yarım saat sonra silin. Bu maskede yoğun su ile temizlemek yerine ılık su ile ıslatılmış bir kağıt havlu kullanmak daha etkili olacaktır. En son cildi çok kurutmadan kısa bir durulama işlemi yapabilirsiniz.

İlerleyen yaş ile birlikte en çok şikayet edilen yüz sarkmalarından biri de şüphesiz çenenin altında oluşanlar. Bunlar için de bir maske önerimiz var. Karbonat‚ saf su‚ buğday unu‚ yosun suyu ve deniz tuzunu benzer ölçülerde bir şişeye koyarak bolca çalkalayın. Birbirine karıştığından emin olduğunuzda maskeyi problemli bölgenize masaj yaparak sürün. Bu maskenin yüzde kalma süresi biraz daha fazla. 1 ya 2 saat civarında yüzünüzde kalan maskeyi işlem bittiğinde ılık su ile temizlemeniz yeterlidir.

BİR CEVAP BIRAK