PAYLAŞ

İstenmeyen tüyler herkesin başının derdi. Asırlardır bu konuda denenmeyen yöntem kalmamış. Ne yazık ki tüylerden kurtulmanın yolları genellikle ağrılı ve acılı oluyor. İstenmeyen tüyler, yüz, eller, kollar ve vücudun diğer bölümlerinde, oldukça can sıkıcı bir görünüm yaratırken kişilerin özgüven kaybı yaşamasına da neden oluyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri, yönteme ve kişinin tüy yapısına bağlı olarak değişen sürelerde ancak genellikle kısa süreli sonuçlar almaya yarıyor.

En çok kullanılan tüy alma yöntemleri arasında jilet, ağda ve tüy dökücü krem uygulamaları yer alıyor. İstenmeyen tüyler için yapılan bu üç yöntemden en uzun süreli etkili olan ise ağda uygulamasıdır. Ancak ağda uygulamaları oldukça can yakıcı olduğu için artık mecbur kalmadıkça kimse bu uygulamayı tercih etmiyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi evde yapılan uygulamalarla genellikle kısa süreli oluyor. Ancak tüy alma işlemlerinden sonra yapılacak bazı uygulamalarla tüylerin daha geç çıkmasını ve azalmasını sağlamak mümkün.

İstenmeyen Tüyler İçin Evde Uygulanacak Yöntemler!

İstenmeyen tüyleri azaltmak için bazı tarifler vereceğiz. Bunlardan ilki;

  • 1 çay bardağı karbonat
  • 1 çay bardağı Türk kahvesi

Bu iki malzemeyi iyice karıştırın ve buzdolabında beklemeye bırakın. Karışımı 1 saat kadar buzdolabında beklettikten sonra istenmeyen tüylerin olduğu bölgelere tüylerin çıkış yönüne doğru peeling yapın. Ardından bekletmeden ılık suyla durulayın. Bu uygulamayı haftada 2 kez yaparak istenmeyen tüyler de gözle görülür oranda azalma sağlayabilirsiniz.

İkinci seçenek ise taze nane… Taze nane tüylenmeyi engelleyen bir içeriğe sahiptir. İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri arasında dışardan yapılan uygulamaların yanı sıra içerden de destek sağlamak gereklidir. Taze nane tüketmek, istenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla kullanılabilecek en güzel en doğal yöntemlerden biridir.

Bayanlarda oluşan tüylenme için sabah akşam birer tutam taze nane tüketmek oldukça önemlidir.

İstenmeyen tüyler, hormonal sebeplerle oluşmuşsa testere dişli aslanpençesi çayı bu problemin çözümünde kullanılabilecek en güzel seçenektir. Bu durumda da taze nane kullanımına devam ederek günde iki kere de testere dişli aslan pençesi çayı tüketilmelidir.

BİR CEVAP BIRAK